Penis çapında artış

adam penisin büyüklüğüne bakıyor

Fizyolojik normlara karşılık gelen bir boyuta sahip bir erkek (yetişkin bir erkek için çapı 3-4 cm'dir), ancak daha "etkileyici" bir penise sahip olmak isteyen ve gerçek tutarsızlıkları olan bir erkek, bir arzu ile bir doktora danışabilir. bir penisi cerrahi olarak büyütmek için.

Bununla birlikte, bu tür ameliyatlar için tıbbi bir endikasyon yoktur (genitoüriner sistemin normal işleyişine müdahale eden başka rahatsızlıklar eşlik etmedikçe) ve penisin kalınlığını artırmak için doktora gitmek tamamen hastanın kendi inisiyatifidir. .

Konservatif yöntemler de dahil olmak üzere penisin uzunluğunu arttırma sorunu çözülebilirse, çapındaki artış yalnızca invaziv yollarla gerçekleştirilir ve şu anda mevcut yöntemlerden herhangi biri, penisin deri altı "sarılmasına" dayanır. penisin corpora cavernosa çevresinde kullanılan malzeme.

Uzmanlara göre, ön konsültasyonlar sırasında, penisin boyutunu artırmak için yapılan cerrahi prosedürün nedeninin, genellikle partnerin cinsel eylemin kalitesinden memnuniyetsizliği olduğu ortaya çıkıyor. Ancak bu durumda sorunun kaynağı, belki de, penisin boyutunda değil (kesinlikle normlara karşılık gelebilir), ancak yetersiz becerikli "yaklaşımında" ve adamın deneyimsizliğinde yatmaktadır.

Konu gerçekten "boyutların uyumsuzluğu" ise, eşin vajinasının hacmini azaltmanın birçok yolundan birine başvurmak daha akıllıca olacaktır - prosedür birçok kez daha az zahmetli ve daha güvenlidir.

Bu nedenle bir operasyona karar vermeden önce neden ve neden yapacağınızı iyi anlamanız gerekir.

Cerrahi penis büyütme

lipofilling

Yöntem, hastanın kendi yağ dokusunun penise deri altına enjeksiyonu esasına dayanır. Yağ dokusu genellikle karından liposuction ile alınır ve daha sonra penisin derisinin altına enjekte edilir, bu da dolgu yaparken hacmi artar.

Kendi dokularının lipofilizasyonu alerjik reaksiyonlara neden olmaz ancak transfer edilen yağ dokusu bir süre sonra erimeye başlar. Bu süreç düzensiz olabilir ve bazen penisin şeklinde geçici bir değişikliğe neden olur. Bu tekniğin önemli bir dezavantajı, müteakip inflamatuar komplikasyonların olasılığıdır.

Deri nakli

Penis derisinin altındaki gluteal bölgeden deri ve yağ bölgelerinin nakledilmesi nedeniyle penisin kalınlığı arttırılır.

Aynı zamanda, yağ hücreleri lipofillingden daha yavaş emilir, ancak kan akışının ihlali nedeniyle nakledilen dokuların reddedilme olasılığı yüksektir.

Emilebilir matris implantasyonu

Bu yöntemin avantajları, etkinliği ve güvenliğidir: bu tür işlemler için matrisler kolajenden yapılmıştır ve kesinlikle zararsızdır.

Cerrahi müdahalenin yapılacağı gün hastadan kan alınır, kuvöze yerleştirilir ve hücreleri gerekli büyüklükteki bir matriks üzerine nakledilir. Matriks penisin derisinin altına yerleştirildikten sonra içinde hücreler bölünmeye başlar ve bağ dokusu oluşur. Zamanla kolajen çözülür ve yerini kan hücrelerinden, dokulardan oluşan kendi başına alır.

Yöntemin dezavantajı, matrisin çözülmesinden sonra hastayı tatmin eden bir sonuç için yeterli olmayan oluşan dokunun olası yetersizliğidir. İşlemi tekrarlayarak sorun çözülebilir ancak maliyetinin oldukça yüksek olduğunu unutmamalısınız.

Rektus abdominis kasının bir parçasının transplantasyonu
Oldukça karmaşık bir işlem, ancak sonucu ömür boyu sürer. İmplant olarak, kan beslemesi korunurken rektus abdominis kasının bir kanadı kullanılır, bu da olası komplikasyonları en aza indirir ve implante edilen materyalin reddedilmesini önler.
Ön diş kasının bir parçasının nakli
Aynı zamanda, bir kas parçasının komşu damarlarla mikrocerrahi transplantasyonuna dayanan ve daha sonra penisin kan damarlarıyla dikilen çok etkili bir tekniktir. Operasyon, müteakip iki haftalık yatan hasta gözlemini içerir.

Ameliyatsız penis büyütme

Hyaluronik asit dolgu maddeleri ile penis büyütme

Penisin kalınlaştırılması, dolgu maddeleri - hyaluronik asit bazlı jeller enjekte edilerek gerçekleştirilir. İşlem anestezi gerektirmez ve ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir. Uzmanların söz verdiği gibi, yaşamın olağan ritmine dönüş, birkaç gün içinde, cinsel olana - yaklaşık üç hafta içinde gerçekleşir.

Dolgu enjeksiyonunun 10-12 ay süren sınırlı bir etkisi vardır. Ancak prosedür tekrarlanabilir: hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri sağlık için kesinlikle güvenlidir.

Kontrendikasyonlar

Penis boyutunun cerrahi olarak düzeltilmesini yasaklayan faktörler, tıbbi gerekçe olmadan cinsel organlarda cerrahi manipülasyonlar yapmak için tüm kontrendikasyonlara benzer:
  • zührevi hastalıklar,
  • genitoüriner sistem enfeksiyonları,
  • iç organların ciddi hastalıkları,
  • kan pıhtılaşma bozuklukları.

Gerekli tüm bilgilerpenisin kalınlığını arttırmak için en uygun tekniğin seçimi, sonuçları, iyileşme süresi, anestezi türü vb. , hasta bir doktorla ön konsültasyonlar sırasında alır.

Penis üzerindeki tüm cerrahi prosedürlerin, özellikle mikrocerrahi yöntemlerinin kullanılmasıyla, cerrahi yöntemler konusunda uzmanlaşmış bilgi ve honlanmış becerilere sahip bir uzman tarafından yapılması gerektiğini anlamak önemlidir. Sadece teknik olarak kusursuz bir operasyon, beklenen estetik sonuca yol açacak ve postoperatif komplikasyonları önleyecektir.