Penis büyütme ameliyatı

penis büyütme ameliyatı

Erkek cinsel organı farklı boyutlarda olabilir. Erkeklerin çoğu penislerinin büyüklüğünden oldukça memnun. Ancak, haysiyetlerinin çok az olduğuna inananlar da var. Erkeklerin yaklaşık yüzde sekseninde bu konuda aşağılık kompleksi var. Bunun nedeni, penisin ne büyüklükte olması gerektiğini bilmemeleridir.

Boyutunun ölçüldüğü birkaç parametre vardır: ereksiyon anında, maksimum esneme ve gevşeme durumunda. Erkek soyunduktan hemen sonra penisi sadece oda sıcaklığında ölçmek gerekir. Böylece soğuğa tepki olarak kendiliğinden doku kasılması faktörü mümkün olduğunca dışlanacaktır. Sırt boyunca, pubisten başın en kenarına kadar olan çizgi boyunca ölçmeniz gerekir. Bütün bunlarla birlikte, karın ön duvarı ile penis arasındaki açının tam olarak doksan derece (dik açı) olması gerekir.

Ölçüm sonuçları aynı zamanda genel sağlık durumuna, kişinin yaşına, genital organ hastalıklarının varlığına, patolojik değişikliklere ve subkutan yağlı suprapubik tabakanın kalınlığına da bağlıdır. Yukarıdaki tüm durumlarda, penis hem gerçek hem de işlevsel olarak kısaltılır. Dik veya gergin bir durumda, penisin uzunluğunun 9. 5-11 santimetreden fazla olmaması durumunda, o bir mikropenisin değil, küçük bir penisin sahibidir. Ayrıca 9. 5 santimetrelik uzunluk, organın ortalama büyüklüğünün alt sınırı olarak kabul edilir.

Genelleştirilmiş literatür verilerini inceledikten sonra, yetişkinlikte bir erkeğin 11 cm veya daha uzun (ereksiyon anında) bir penisi varsa, boyutunun ortalama olduğu sonucuna varabiliriz. Penis uzunluğu 9, 5 cm'den az ise "küçük penis" olarak adlandırılır. "Mikropenis" terimine gelince, genişletilmiş durumda iki santimetreden fazla olmayan penislerle ilgili olarak kullanılır. Bu tür literatürün birçok yazarı, farklı ırklara ait erkeklerde cinsel organların belirli yeteneklerine örnekler verir. Örneğin, istirahat halindeki siyahların penisi genellikle bir santimetre daha büyüktür ve bir ereksiyon sırasında Avrupalıların ve beyaz erkeklerin cinsel organlarının büyüklüğü ile karşılaştırılabilir. Diğer yazarlar, ortalama olarak, dik durumda olan penisin uzunluğunun ve büyüklüğünün siyah erkeklerde beyaz erkeklerden neredeyse üç santimetre daha uzun olduğunu belirtiyorlar.

En küçük penisler Asya'da yaşayan erkeklere aittir. Bir ereksiyon sırasında boyutları on iki santimetreyi geçmez. Bu özellikle falloprotez ve prezervatif üreticileri tarafından dikkate alınır.

Küçük penisin sosyal yönleri

Günümüzde tıp, insan yaşam kalitesini artırması bakımından farklıdır. Cinsel işlevin, tatmin edici bir yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğunu söylemeye gerek yok. Bu işlev doğrudan penisin nasıl göründüğüne değil, aynı zamanda ereksiyonun kalitesine de bağlıdır. Araştırmalar, birçok kültürde, istirahat halindeki ve dik olan penis büyüklüğünün erkek cinsel gücünün bir yansıması olarak kabul edildiğini yazmıştır. Daha önceki kültürlerden insanlar utangaç değillerdi ve büyük yarağa olan hayranlıklarını açıkça ifade ediyorlardı.

XX milenyumun son yıllarında, erkek sağlığı, ailesi ve cinsel sorunlara yönelik çok açık bir halk tutumu, erkek penisini büyütme fikrinin popülerleşmesine katkıda bulundu (cerrahi müdahale kullanımı dahil). Bu süreç, paramedikal cinsel hedefli reklam medyası yardımıyla gerçekleştirildi. Bugün, sadece uzman kliniklerde değil, aynı zamanda popüler literatürde (gazeteler, dergiler vb. ), Penisinizi çeşitli şekillerde (ameliyat dahil) bir ücret karşılığında nerede ve nasıl büyütebileceğiniz hakkında giderek daha fazla bilgi "kayıyor" . Son zamanlarda, İnternette çok sayıda makalenin ve hatta tüm bölümlerin penis üzerindeki cerrahi müdahalelere ayrıldığı çok sayıda popüler ve tıbbi site oluşturuldu. Genital ve plastik cerrahların ticari ilgisi de konuyla ilgili aldatmacayı körüklüyor.

Penisini değiştirmeyi hayal eden erkekler en sıradan insanlardır (iş adamları, çalışanlar, işçiler ve benzerleri). Hemen hemen tümünde, genital organ ne anatomik ne de işlevsel olarak rahatsız edilmez. Ancak bazı erkekler için, kendi cinsel organlarının boyutundan veya görünümünden memnuniyetsizlik gibi bir sorun, kendi aşağılıklarından oluşan bir kompleksin ortaya çıkmasına, kendinden şüphe duymasına ve hatta depresyonun ortaya çıkmasına neden olabilir. Ne de olsa, eğer bir kişi kendisini haysiyetinin çok küçük olduğuna ikna etmişse, o zaman hiçbir doktor onu bundan vazgeçiremez. Kişi kendini o kadar aşağı hisseder ve öz saygısı o kadar hafife alınır ki bazen bir psikoterapistin yardımına ihtiyaç duyulabilir. Bununla birlikte, bu tür bir tedavi her zaman istenen sonuca ulaşmaya yardımcı olmaz. Bu nedenle, bir erkeğin bir cerraha gitmesi gerekir.

Penis büyütme, kadın meme büyütme işlemine benzer. Araştırmalar, bu ameliyattan sonra kadınların benlik saygısının önemli ölçüde arttığını kanıtladı. Aşağılık duygularından, kendinden şüphe duymaktan, komplekslerden ve hatta depresyondan kurtulurlar. Öyleyse kadınlar bunu estetik nedenlerle yapabiliyorlarsa, toplumdaki öz önem düzeylerini artırmak için ameliyatlar ve liposuction yaptırıyorlar ve daha çok hayran bakışları gözlemliyorlarsa, erkekler neden ameliyat olmaya karar verip erkekliklerini kendileri kadar yapmasınlar. istemek?

Dahası, isimsiz bir ankete katılan kadınların yaklaşık yüzde yetmişinin eşit derecede çekici olgun erkeklerinkini yanıtladığı, diğerlerinden daha büyük penisi olan birini tercih ettikleri bilinmektedir.

Penisini nasıl büyütürsün

Hasta "Penis nasıl büyütülür? " Sorusuyla karşı karşıya kalırsa, ürolog-androlog güvenli çözümler önerecektir. Bu amaçla, doğrudan organın kendisine asılı olan bir yük uzun süredir kullanılmaktadır. Bu tür yöntemler birçok kültürde kullanılmıştır. Gezginin notlarında ve açıklamalarında, penisi germenin ritüel sürecine ilişkin gözlemler bulunabilir. Organ üzerinde çeşitli ağırlıkların periyodik veya sabit olarak askıya alınmasıyla gerçekleştirildi. Bu ergenlikten beri yapılmaktadır. Bazen böyle bir eğitim hayatım boyunca sürdü, ancak sonuç etkileyiciydi - penisin boyutu büyük ölçüde arttı.

Bu amaçla kullanılan tüm yöntemler geleneksel olarak birkaç gruba ayrılır: traksiyon, vakum ve cerrahi. İlk ikisi cerrahi değildir ve erkek organ dokularının sürekli gerilmesini içerir.

 • Dış germe aparatı. . . Bu, penisin sürekli olarak uzatılması işlemi için çeşitli genişleticilerin adıdır. Zaten dört (en fazla altı) aylık bu tür günlük düzenli eğitimde, bir erkeğin boyunu herhangi bir işlem yapmadan bir buçuk hatta üç santimetre uzatmak mümkün hale gelir. Ancak, organın cerrahi olarak uzatılmasından sonra bu cihazları kullanmaya başvurmak en iyisidir. Bu durumda, sonuç tek kelimeyle şaşırtıcı olacak.
 • Vakum cihazları (VU). . . Vakum pompasının yerleştirildiği tek açık uçlu bir silindir ve penisin kendisi gibi bileşenleri içerirler. Vakum cihazlarının prensibi, basınç gradyanı prensibine benzer - pompa, silindirden tamamen hava çeker, tüm vücuttaki kanın sorunlu bölgeye akması nedeniyle içinde bir vakum oluşturur. Penis büyümüş olmasının nedeni budur.
 • Penis büyütme ameliyatı. . . Bu yöntem radikal olmasına rağmen son derece etkilidir. Bu tür bir uzama olasılığı, penisin içinde bulunan corpora cavernosa'nın, kasık eklemine destekleyici bir bağ yardımıyla özel bir şekilde sabitlenmesinde yatmaktadır. Bu bağ, cerrahın müdahalesinin ana amacıdır. Kayın ağacının derin fasyasına bağlanan lifli dokudan oluşan üçgen şeklinde bir yelkendir. Böyle bir bağ, iskeletin kemikleri (simfiz) ile insan karnının beyaz kısmı arasındaki bağlantının üstünden orta hat boyunca uzanır ve penisin merkezine doğru koşar. Daha sonra fan prensibine göre yanal olarak ayrışır, en uç kenarlarda kıvrılır ve proksimal kısımdaki organın tabanını örter. Bu, corpora cavernosa'nın penisin asılı kısmına geçtiği seviyede meydana gelir.

Penis büyütme ameliyatının hedefleri şunlardır:

 • Penis büyümesi ile birlikte ED'nin (erektil disfonksiyon) düzeltilmesi,
 • Penis boyutunun düzeltilmesi ile birlikte sertleşme bozukluğunun düzeltilmesi,
 • Penis uzatma
 • Kalınlaşması,
 • Penis uzatma ve kalınlaşma kombinasyonu.

Penis büyütme ameliyatı endikasyonları

Ameliyatla penis uzatma uzun zamandır bir yenilik olarak kabul edildi. Bu prosedür uzun zaman önce ortaya çıktı, ancak amacı genital organın herhangi bir hastalığını tedavi etmekti. Ve son zamanlarda, normal işleyen ve anatomik olarak kıvrımlı erkek organları için estetik değişiklikler uğruna bu operasyona başvurulmuştur.

Bu amaçla genital ve plastik cerrah kliniklerini ziyaret eden çok sayıda hasta erişkinlik dönemindedir. Bu, operasyonlara başvuranların gençler olmadığı, ancak büyük olasılıkla gençliklerinde ortaya çıkan aşağılık kompleksi, yıllar sonra bir operasyona karar vermelerini sağlayan zaten başarılı erkekler olduğu anlamına gelir.

Erkekleri bu kadar sert önlemler almaya iten sebepler nelerdir? İşte bunlardan bazıları:

 • Dış çekiciliğinizi artırma arzusu;
 • Cinsel yaşamınızın, cinsel ilişkilerinizin kalitesini iyileştirme arzusu;
 • Öz saygınızı ve öz saygınızı geliştirme ihtiyacı;
 • Bir erkeğin ortak bir saunada, duşta vb. Çıplak olması gerektiği anlarda ortaya çıkan kısıtlamalar nedeniyle.

Erkeklerde penis uzatma ameliyatı yapmak için gerekli endikasyonların listesi aşağıdadır:

Tıbbi endikasyonlar Fonksiyonel göstergeler Estetik endikasyonlar
Hipospadias,

Epispadias,

Mikropenis,

Peyronie hastalığı

Yaralanmaların sonuçları

Kavernöz fibroz

Membran penis

Gömülü ve gizli penis

Göğüste aşırı miktarda yağlı deri altı doku

Penis dismorfofobi

Ameliyat için fonksiyonel ve tıbbi endikasyonlar açıktır. Ancak etnik tanıklıklar grubunun yalnızca en çok sayıda değil, aynı zamanda en tartışmalı olduğu da unutulmamalıdır. Bu grupta endikasyonlar her hastanın bireysel istekleridir.

Erkekler için, kadınlardan farklı olarak, kendi genital organları üzerinde her şeyi tüketen hipokondriyak fiksasyon (fiksasyon) yeteneği kesinlikle karakteristiktir. Bunun bir erkek mülkü olduğunu belirttiler. Başka bir deyişle, penis dismorfofobi, erkeklerin kendi penislerinin büyüklüğü, şekli ve genel görünümünden duyduğu memnuniyetsizlik olarak adlandırılır.

Buna rağmen penis büyütme ameliyatı için bir gösterge olarak bu nokta, penisin şeklini iyileştirmeyi amaçlayan estetik cerrahi prensipleriyle hiçbir şekilde çelişmemektedir. Şimdiye kadar, en önemli göstergelerden biri, bir erkeğin penisini iyileştirme arzusudur. Ancak bununla birlikte belirli koşulların karşılanması gerekir:

 • Bir seksolog tarafından zorunlu muayene;
 • Bir erkeğin cinsel organlarını iyileştirme konusundaki ısrarlı arzusu;
 • Sürekli bir partnerin varlığı (cinsel açıdan) ve bu alanda yeterli deneyim;
 • Gerekirse bir uzman tarafından değerlendirilen normal ruhsal durum (herhangi bir zihinsel sapma durumunda kişinin operasyona girmesine izin verilmeyecektir).

Penis büyütme ameliyatı

Penis büyütme ameliyatı -ligamentotomi(penis bağının diseksiyonu) - Uzun operasyon. Long adlı Çinli bir cerrah, 1990 yılında penis uzatma için bu cerrahi yöntemi icat etti. Bugüne kadar, bu penis büyütme ameliyatı yöntemi, bu amaç için en çok yönlü ve temel yöntem olmaya devam etmektedir. Yöntemin prensibi, destekleyici bağın kesilmesi ve korpora kavernozanın derin arterler girinceye kadar serbest bırakılmasıyla penisin fizyolojik eğriliğinden kurtulmak ve bu bağ kesilene kadar bu cisimlerin yeni bir pozisyonda bir sonraki fiksasyonu üzerine kuruludur. . Ligamentotomi sayesinde penisi üç hatta beş santimetre uzatmak mümkün hale gelir.

Bu işlem birkaç şekilde gerçekleştirilebilir. Ligamentotomi olan ana aşama değişmeden kalmasına rağmen, hepsi erişim türüne (subkoroner, transskrotal, suprapubik) bağlıdır.

Protezlerin implantasyonu (implantasyonu)eşzamanlı kesitsel korporotomi (beyaz kabuk) ile. Organın kavernöz gövdelerine bu kadar izole bir implantasyonun penisin boyutunu hiçbir şekilde artırmadığı unutulmamalıdır. Protezler, ED'li erkeklerde iyi bir introjeksiyon için organın esnekliğini (diğer bir deyişle sertliği) sağlar. Bu uzatma yönteminin prensibi, protezleri, uzunluğu açıkça daha uzun olan intrakavernöz boşluğa yerleştirmek ve organı uzatmak için enine korporotomiler yapmaktır.

Perovic Operasyonu (ayrılma). . . Yazarı Sava Perovic'tir. Tavsiyelerine göre, penisin bileşenlerine mutlak bir ayrışmasının gerçekleştirilmesi gerekiyor - kavernöz cisimler, penisin asılı kısmının tüm uzunluğu boyunca başın süngerimsi gövdesinden tam hareketle tamamen ayrılmıştır. dorsal nörovasküler demetin. Bu cisimlerin uç kısımları ile baş arasına, daha önce ölçülen ve elde edilen serbest mesafe dikkate alınarak, erkeğin kendi kostal kıkırdağının parçaları veya sentetik bir implant implante edilir. Doğal elastikiyet ve üretranın süngerimsi gövdesini ve nörovasküler demetin elemanlarını germek için doğal yetenek nedeniyle penisi daha uzun yapmak mümkündür. Önceki penis büyütme operasyonlarından birinde olduğu gibi, organın uzunluğunu üç veya beş santimetre artırmak mümkün hale gelir.

Ameliyatla penis büyütme yöntemleri

Ameliyatla penis büyütmenin başlıca yöntemleri:

 • Sentetik implant kullanımı
 • Pedikül döndürmeli kanatların kullanımı
 • Yedek allotransplantasyon ve ototransplantasyon ile kurumsalotomi
 • Serbest bir cilt ve yağ de-epidermis flebi kullanmak
 • Deri altına serbest oto yağ uygulaması
 • Dokuların mikrocerrahi ototransplantasyonu

Sentetik implant kullanımı

Zamanımızın yüksek teknolojileri sayesinde, kişinin kendi "büyümüş" dokularının biyopolimer çözünür bir taşıyıcı (yani bir matris) üzerine transplantasyonu (transplantasyonu) tekniğine dayanan en yeni kalınlaştırma yöntemi geliştirilmiştir. sırayla sorunlu organın derisinin altına yerleştirilir. Böyle bir operasyon, durağan süresinin oldukça kısa olması, kalınlaşmanın sonucunun programlanabilir olması ve greft toplama için komplikasyonların ve ek rezervlerin pratikte mevcut olmamasıyla diğerlerinden farklıdır. Bugün bu operasyon geri kalanlar arasında en etkili olanıdır.

Pedikül döndürmeli kanatların kullanımı

Penisi kalınlaştırmak için en geniş oto doku kullanımı, nakledilen dokuya kan temini eksikliğini sınırlar. Vaskülarize serbest flepler her durumda kullanılamaz. Operasyonun teknik özelliklerinden her şey sorumlu. Bu nedenle, penisi kalınlaştırmak için, kan dolaşımını koruyan bir otogreftin izole edilmesi çok umut vericidir. Bu durumda vasküler mikrocerrahi anastomoz yapmaya gerek yoktur.

Ayrıca, bu amaçlar için, genellikle rektus abdominis kasının bir parçasını izole etme tekniğini kullanmaya başvururlar. Operasyon, penisin kökünde bir taban ile karın ön duvarından besleme bacağına yerleştirilmiş döndürülmüş bir kas kanadının izole edilmesinden oluşur. Vasküler pedikül üzerinde bulunan otogreftin serbest ucu deri altından penisin içine geçirilir ve koroner sulkusa sabitlenir.

Ancak başka bir operasyonun prensibi, karın ön duvarının deri altı dokusundan bir veya iki döndürülmüş fasiyal yağlı flebi izole etmektir. Bu operasyon bir uzman, bilim doktoru, ürolog-androlog I. Yu'nun adını taşıyor. Kurbatov.

Operasyon Austoni (replasman allotransplantasyon ve ototransplantasyon ile uzunlamasına korporotomi)

Operasyon sırasında, erkek penisin kavernöz gövdelerinin iki taraflı yüzeylerinde, kusurların otovein ve diğer malzemelerden gelen ekler ile değiştirilmesiyle, tunika albugineanın uzunlamasına kesileri yapılır.

Serbest bir cilt ve yağ de-epidermis flebi kullanmak

Doktor donör alanda iki veya bir greft keser. Çoğu zaman, kalça veya kasık bölgesidir (ikincisi daha az yaygındır). Doğal penisin boyutuna bağlı olarak, greftlerin her biri 15 cm uzunluğunda ve beş ila on iki genişliğinde olmalıdır (hepsi kaç tane flep kullanıldığına bağlıdır). Daha sonra her iki (veya bir) kanat, gövde boyunca organın derisinin altına implante edilir.

Deri altına serbest oto yağ uygulaması

Çoğu durumda bu işlem için yağ dokusu suprapubik bölgeye yapılan liposuction sonucunda elde edilir. Bu yağ hazırlandıktan sonra, subkoroner bölgedeki bir kesiden penisin şaftı boyunca bir şırıngadan yavaş yavaş verilir. Şu anda, yağ dokusunu organ boyunca eşit olarak yaymanız gerekir (manuel modelleme).

Dokuların mikrocerrahi ototransplantasyonu

Vasküler pedikül üzerinde bulunan fasyal yağlı ve fasiyal kas fleplerinin bu ototransplantasyon yöntemi, penisin latissimus dorsi kasından izole edilmiş bir parça ile deri altına sarılması ve ardından otogreftte kan akışını sürdürmek için vasküler anastomozların uygulanmasıyla sonuçlanır ( revaskülarizasyon).

Ameliyatla penis büyütme ameliyatlarının sonuçları

Uzama, tek tip bir kriter olarak kabul edilmez. Çünkü bu organda azalmaya neden olan sebepler birbirinden çok farklıdır. Başarılı ve standart bir sonuç, organın yaklaşık iki buçuk veya üç santimetre (bazen daha fazla) uzamasıdır.

Operasyon sonrası elde edilen etkiyi değerlendirmek için var olmadıkları için standart kriterlere başvurmak mümkün olmayacaktır. Her şey, erkeğin cerrahın bıçağının altına girerek ne elde etmek istediğine ve cerrahi tekniğin genel yeteneklerine bağlıdır. Tatmin edici ve hatta iyi bir sonuç, greftin konturlarında herhangi bir deformasyon ve şişlik olmaksızın tek tip bir kalınlaşma olarak kabul edilir.

Tehlikeler, hatalar ve komplikasyonlar

Elbette bir cerrahın müdahalesi olmadan tamamlanamayan diğer ameliyatlar gibi bu da çeşitli olumsuz sonuçlara ve belirli komplikasyonlara yol açabilir.

Estetik cerrahinin mükemmel fonksiyonel ve anatomik sonuçları ve sonuçtan hasta memnuniyetini hedeflediğini herkes bilir. Bu hedeflere ulaşmanın önündeki ana engel, çeşitli komplikasyonların tezahürü ve sonuç olarak, cerrah tarafından yapılan iş hakkında hastanın olumsuz değerlendirmeleridir. Bu komplikasyonların özellikle erkek penisinde estetik ameliyattan sonra gelişip gelişmeyeceği doğrudan birçok faktöre bağlıdır:

 • Yalnızca standart tekniklerin kullanılması;
 • Ameliyat sonrası dönemde bir erkeğin uzman bir cerrahın tüm reçetelerine ve talimatlarına uyması;
 • Doktorun bu tür operasyonları gerçekleştirme becerisi ve tecrübesi;
 • Hastada cerrahi yöntemlerin olanaklarına gerçekçi bir tavır oluşumu.

Diğer şeylerin yanı sıra, bu ameliyatın prognostik olarak çok olumsuz bir sonucu, ameliyat öncesi beklentiler ile hastanın bu prosedürle ilgili olarak yerleştirdiği umutlar ile cerrah arasında, ameliyatlı penis büyütme yönteminden sonra elde edilen gerçek sonuç ile bir tutarsızlık olabilir. Bu, adamın beklentilerinin kasıtlı olarak gerçekçi olmadığı ve prosedürün olası tüm sonuçlarının ön değerlendirmesinin olumsuz olması nedeniyle olabilir. Üstelik ameliyat alanında uzman kişiler açısından hemen hemen her durumda ameliyat sonrası elde edilen sonuç mükemmel kabul edilebilir.

Sonuç olarak, penisin aynı anda üç çok önemli işlevi yerine getiren benzersiz bir organ olduğunu belirtmekte fayda var: idrara çıkma, doğum (üreme işlevi) ve cinsel ilişki (çiftleşme işlevi). Doğa bunu tüm insanlara tek bir nüsha halinde tahsis etmiştir çünkü bilinen tüm sözlerle, onunla öyle bir şekilde yaşamalısınız ki, o zaman hiçbir durumda dayanılmaz derecede acı verici olmayacaktır. Ve ileride erkeklere, dişlerin eğriliğini herkesin düzeltebileceği şekilde, üreme organlarının boyutunu / şeklini / görünümünü bir şekilde değiştirme, düzeltme ve iyileştirme fırsatı verilecek olması durumunda, daha sonra daha güçlü cinsiyetin talihsiz, hayal kırıklığına uğramış, aşağı ve kızgın temsilcilerinin sayısı keskin bir şekilde azalacaktır. Nitekim bu operasyonlar sayesinde bir erkek, sosyal olarak aktif, tam teşekküllü ve sağlıklı bir insanın anahtarı olan tam bir cinsel yaşamı yeniden kazanabilir.